O autorkach
Alžběta Bublanová w 2012 r. zdobyła nagrodę Máchova růže od Akademii Czeskiej Literatury za zbiór opowiadań „Čtyři stěny”. Opublikowała powieści „V Tichu”, „Barák” (Kamienica), „Ti, kterým se narodíš” (Im przeznaczone) oraz opowiadania „Odraz ode dna”. Urodzona w Brnie, ukończyła Akademię Literacką im. Josefa Škvoreckiego w Pradze, zaś my mamy to szczęście, że w planie wydawniczym na lata 2022-2023 znajdują się wszystkie dotychczas opublikowane utwory Alžběty.
Andrea Selzerová jest założycielką Kurzy z obýváku (2014). Opracowuje koncepcje kursów online i offline, mające na celu rozwijanie potencjału twórczego. Stworzyła platformę internetową do nauki kreatywnego pisania Start Writing. Jest współautorką 21-dniowego notatnika pisarza. Studiowała dziennikarstwo, interesuje się kreatywnością i procesem twórczym, udziela korepetycji i uczy profesjonalnego pisania.
O książce
Oto zestaw sprawdzonych rad dla młodego pisarza. Poradnik dotyczy wszystkich etapów pracy nad książką. Ćwiczenia kreatywnego pisania wskazują, jak z prezentowanej wiedzy korzystać w praktyce.
Chcesz odkryć swoje twórcze „ja” lub pogłębić wiedzę na temat kreatywnego pisania? „Ćwiczenia kreatywnego pisania. I Szekspir jakoś zaczynał” prowadzą przez najważniejsze elementy rzemiosła. Poznasz proces twórczy, jak pracuje się z pomysłami i tematami. Nauczysz się, jak planować, budować historie i bohaterów oraz dialogi. Dowiesz się, co zrobić z gotowym tekstem.
Zeszyt ćwiczeń dostarcza praktycznej i wszechstronnej wiedzy o twórczym pisaniu. Dopełnieniem jest część poradnika dotycząca technik pisania i właściwego doboru środków językowych.
Jeśli chcesz się dowiedzieć o książce jeszcze więcej, odwiedź miejsca, które polecamy poniżej:
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU
To miejsce z olbrzymią kolekcją różnorodnych książek, w której znalazł się również poradnik „Ćwiczenia kreatywnego pisania. I Szekspir jakoś zaczynał” Alžběty Bublanovej i Andrei Selzerovej.. MBP w Jastrzębiu-Zdroju jest w Twojej okolicy, wpadnij tam, by pooddychać literaturą w przytulnych warunkach. Z kolei jeśli nadal nie masz przekonania do naszej pozycji, potrzebujesz większej liczby recenzji, zapraszamy tutaj, by się upewnić, czy ten kawałek czeskiej literatury jest dla ciebie: KLIKNIJ.
Gdzie ja tam książka
Aleksandra Krawczuk, miłośniczka dobrych książek. Namawia do czytania poprzez recenzowanie wybranych lektur. Na profilu znajdziecie dużo kryminałów, powieści obyczajowych, thrillerów, a także lektur dla młodego czytelnika. Jest bardzo kreatywną osobą, chce polepszać swój warsztat, dlatego zdecydowała się na naszą lekturę. Opinię o kreatywnych ćwiczeniach znajdziecie tu: WSKAKUJ.
Ex libris Marty
Marta uwielbia rozmawiać o literaturze. Z wykształcenia jest bibliotekarką, jednak zawodowo zajmuję się czymś zupełnie innym. Pasję książkowa rozwija na blogu oraz bookstagramie. A recenzję przygotowała niezwykle precyzyjnie: zajrzyj.
Kuźnia Literacka
Oto jeden z pierwszych naszych Patronów, Kuźnia Literacka, która działa na rzecz promocji czytelnictwa oraz gromadzi liczne recenzje i opinie o książkach, a także zapowiada i opisuje kulturalne wydarzenia. Co wyróżnia Kuźnię Literacką, to jej otwartość na nowych autorów, prezentowanie twórczości poetyckiej, literackiej czy eseistycznej. Kuźnia Literacka to również – a może przede wszystkim – co sześciotygodniowe spotkania kilkorga gnieźnian, którzy są pochodnią dla tego miejsca. Podczas ich spotkań omawiane są i recenzowane wybrane dzieła, co już ma miejsce od piętnastu lat. Kliknij po recenzję.
„Ćwiczenia kreatywnego pisania. I Szekspir jakoś zaczynał” Alžběty Bublanovej i Andrei Selzerovej dostępne we wszystkich dobrych księgarniach.
Zapraszamy!