Idea slow zaczyna nabierać nowych znaczeń. Staje się promocją życia prowadzonego dla dobra własnego i innych ludzi oraz naszej planety, w którym korzystamy z nieprzetworzonych dóbr organicznych powstających w zrównoważonym i lokalnym biznesie.
[Monika Szymor, Slow fashion, Moc Media, Warszawa 2021]
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o książce,
odwiedź miejsca tych, którzy poświęcili swój czas, by przybliżyć ją Czytelnikom.
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
To ogólnopolska organizacja prowadząca działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Zwraca uwagę osób zainteresowanych modą na problemy związane z przemysłem odzieżowo-tekstylnym. O „Slow fashion” FKO pisze m.in.:
Publikacja ta przeprowadza czytelnika przez cykl produkcji, pozwala zrozumieć zależności między projektantem, producentem odzieży, kupcem, sprzedawcą a klientemCiekawej wiedzy możesz zaczerpnąć, KLIKAJĄC.
Happy Books
Szczególnie zainteresował mnie rozdział o wdrażaniu slow fashion, bo już od dłuższego czasu zmagam się z byt dużą ilością ubrań. W tej chwili jestem w trakcie segregacji garderoby i dzięki radom Moniki coraz więcej mam miejsca na półkach! Nie bez znaczenia jest też informacja o garderobie kapsułowej, która jest dla mnie ideałem slow fashion.
Agnieszka Lewandowska przyznaje, że wyjątkowo bliska jest jej idea slow. KLIKNIJ.
Kamila Frontino dzieli się przemyśleniami i inspirującymi artykułami do wykorzystania w życiu osobistym i zawodowym. Kamila w recenzji „Slow fashion” Moniki Szymor wskazała na poruszaną w publikacji kwestię wpływu pandemii na konsumpcję:
Można powiedzieć, że część osób dzięki pandemii przeszła zmianę myślenia. Zaczęła zastanawiać się nad swoimi wyborami konsumenckimi i wybierać produkty, które niosą wartość, lepsza jakość, trwałość. Nie szkodzą także środowisku oraz ludziom pracującym w fabrykach odzieży na dalekim wschodzie.
Po pełny tekst, KLIKNIJ.
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU
W jednej z bibliotek z południowej części województwa śląskiego również znalazła się wspomniana książka „Slow fashion.
Czym jest slow fashion? To sposób na życie, sposób patrzenia na świat, patrzenia na modę. „Slow fashion” otworzy oczy na świat, na branżę mody, przybliży grzeszki firm tworzących i projektujących ubrania.
– Agnieszka Witczak, MBP Jastrzębie-Zdrój
Tutaj możesz znaleźć ciekawą rozmowę Agnieszki i Moniki Szymor: KLIKNIJ.
Z kotem czytane
BIBLIOTEKA KOSTKA
To przytulne miejsce z książkami, dostępne dla każdego, wyróżniające się wśród innych bibliotek własnym podcastem. Jeden odcinek podcastu to konkretna wybrana jedna propozycja dla Czytelników. W podcaście BookBazar znajdują się omówienia także naszych książek, w tym „Slow fashion” Moniki Szymor. POLECAMY!
Bliskie spotkania to miejsce spotkań ludzi i książek. Dzięki Bartoszowi Soczówce prezentacje autorów i tytułów są nietuzinkowe! Bartosz, ku naszej radości, zainteresował się publikacją „Slow fashion” i ją zrecenzował. Gorąco zachęcamy do przeczytania nie tylko całej recenzji, ale i obserwowania profilu Bliskich Spotkań. ZAPRASZAMY!
“Slow fashion” najpierw wtargnie do twojej głowy, spędzi w niej kilka dni, a później wedrze się do twojej szafy. Spojrzy na garderobę i zada trudne pytania. Na końcu uświadomi cię, przed jakim wyborem stoisz i pozostawi z decyzją do podjęcia.
– Bartosz Soczówka, Bliskie Spotkania
Ex libris Marty jest jednym z dwóch blogów, które prowadzi pełna pasji Marta Kowal – mama i żona, z zawodu bibliotekarka. Publikuje na nim wszystkie swoje przemyślenia na temat komiksów i wartościowej literatury, jak sama stwierdziła stworzyła w tym miejscu swój “pamiętnik z przeczytanych lektur i towarzyszących im emocji”. Tutaj możesz przeczytać, do jakich przemyśleń doszła w trakcie czytania “Slow fashion”:
…serce tej książki znajduje się w uważnym i pełnym czułości spojrzeniu na drugiego człowieka oraz potrzebie zmieniania świata na lepsze
O odczuciach możesz poczytać więcej: KLIKNIJ.
Księgarnia Skład Główny
Księgarnię Skład Główny w Koluszkach z ogromną pasją prowadzi o wielu lat Agnieszka Kurc. Każdy może tam liczyć na dobrą radę przy wyborze lektur, książkowych prezentów i rozmowę o bohaterach. Wyjątkowe miejsce na mapie Koluszek jest warte odwiedzenia, choćby przejazdem. Zapraszamy: KLIKNIJ.
Feszyn.com
To wyjątkowe miejsce, w którym znajdziesz treści dla kobiet. Jednym z rozbudowanych działów portalu jest moda. Tam właśnie możesz znaleźć informacje o naszej publikacji: KLIKNIJ.
Księgarnia Do Dzieła
W Łodzi przy kawie i dobrym cieście właścicielka księgarni Do Dzieła Paulina Frankiewicz zawsze znajdzie czas na rozmowę z Czytelnikami. Pierwsze spotkanie autorskie Moniki Szymor odbyło się właśnie w tym miejscu. Jeśli jesteś z Łodzi albo masz w planie odwiedzić słynną ulicę Piotrkowską wystarczy skręcić w ulicę Próchnika i zatrzymać się w przyjaznej księgarni. KLIKNIJ.
Slow fix
Blanka Kolago, która prowadzi profil na Instagramie o życiu slow. W jednym ze swoich postów wspomniała o poradniku Moniki Szymor, że dzięki lekturze odkryła m.in. co może być akronimem SLOW. Jak sama pisze:
S -> SUSTAINABLE – ZRÓWNOWAŻONY;
L -> LOCAL – LOKALNY;
O -> ORGANIC – ORGANICZNY;
W -> WHOLE – SUROWY, NIEPRZETWORZONY
Wiele tu naprawdę praktycznych rad. Będę Wam donosiła, co nowego odkryłam albo co warto zapamiętać, póki sami nie sięgniecie po tę książkę.
Więcej znajdziecie na Instagramie: KLIKNIJ.
Bez Alibi Kreowanie Wizerunku
Założycielką tej marki jest Katarzyna Dominiak – wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Kobieta, która zdecydowanie zna się na modzie. Po przeczytaniu stwierdziła, że “Slow Fashion” można zaliczyć do merytorycznych, treściwych i profesjonalnych poradników o modzie. Przytaczamy poniżej fragment jej recenzji ze skrzydełka książki Moniki Szymor:
To merytoryczne, treściwe i profesjonalne wydawnictwo o modzie. Ujawnia problemy, które stoją przed ludzkością w związku z nadmiernym konsumpcjonizmem oraz brakiem świadomości w tym temacie. Ukazuje, jak wygląda prawdziwy świat projektowania i łańcucha dostaw oraz jakie niesie konsekwencje dla otoczenia.(…) »Slow fashion« stanowi cenne źródło wiedzy dla konsumentów, projektantów, studentów kierunków artystycznych oraz dla osób, które swoje życie zawodowe chcą związać z modą.
Przejrzyj profil Katarzyny na FB, na którym znajdziesz wiele ciekawych tematów związanych z modą: KLIKNIJ.
Pisarka, Joanna Dulewicz, na swoich profilach społecznościowych opublikowała recenzję „Slow fashion” Moniki Szymor:
Od pewnego czasu mamy modę na slow. I bardzo dobrze, ponieważ – czy tego chcemy czy nie – świat i tak nieustannie pędzi. Dobrze zatem, że coraz więcej osób świadomie nie chce dać się porwać głównemu, nie zawsze właściwemu nurtowi, ale wytycza własne szlaki, we własnym rytmie.
Warto sięgnąć po książki Joanny Dulewicz, z którymi można spędzić przyjemnie czas i umilić sobie ładnych kilka wieczorów. Do profilu i po pełną recenzję „Slow fashion” zapraszamy TUTAJ.
„Slow fashion” Moniki Szymor dostępne jest we wszystkich dobrych księgarniach, a także w naszym Sklepie Pełnym Mocy.
Zapraszamy serdecznie do podróży slow!